Як вибрати велосипед?
На даний момент в велоіндустрії існує величезна кількість видів велосипедів, які можна розрізняти за безліччю критеріїв. Часто, відкриваючи сайт велосипедного інтернет-магазину, велосипедист-початківець не може правильно зорієнтуватись у виборі велосипеда.
Нижче наведені основні поради, дотримуючись яких, Ви можете обрати саме той велосипед, який Вам потрібен:
- Перше на що Вам потрібно орієнтуватись при виборі велосипеду – це стиль катання, тобто як і де Ви будете використовувати велосипед. Наприклад, Вам необхідно пересуватись лише по асфальтовому покриттю містом, отже Вам найкраще підходить міський велосипед, геометрія рами, колеса і трансмісія якого спеціально розроблені для їзди по місту. Якщо ж Ви будете використовувати велосипед для більш активного катання по пересіченій місцевості, Вам підійде гірський велосипед, які в свою чергу також можна поділити, наприклад, на хардтейли та двохпідвісні. І так далі відповідно до типу велосипеду. Запам’ятайте, що поняття «Стиль катання» і «Тип велосипеду» нерозривно пов’язані між собою, тому перед вибором типу велосипеду, обов’язково потрібно подумати про те як і де Ви будете його використовувати .
- Важливо знати свої антропометричні дані, а найголовніше – Ваш зріст. Знаючи зріст людини, можна легко підібрати велосипед за розміром рами навіть дистанційно. Наприклад, Ваш зріст 180 см., отже менеджер інтернет-магазину знає, що Вам підходить велосипед з розміром рами 18 або 19 дюймів. Чому не однозначно 18 або 19? Тому що тут роль грають довжина ніг. Так, людині з довшими ногами зі зростом 180 см. краще підійде велосипед з розміром рами в 19 дюймів, а людині зростом 180 см з коротшими ногами - велосипед з розміром рами в 18 дюймів. Такий параметр як вага грає роль при виборі велосипеда лише тоді, коли у людини надмірна зайва вага.
- Бюджет. Делікатна тема, однак варто одразу розставити всі крапки над «і». Тут важливо знати, що якісна річ дешевою бути не може. Крапка.
Якщо ви обираєте дешеву ціну, не розраховуйте на високу якість. Крапка.
З іншої сторони, немає принципу «чим дорожче, тим краще». Ви можете розраховувати на велосипед хорошої якості за $400-500. При цьому існують велосипеди і за тисячі доларів, але вони здебільшого спортивні, високотехнологічні, ексклюзивні тощо. Якщо ви собі можете такий дозволити – добре. Не можете – теж не біда. Придивіться до середнього сегменту цін. Але є ще одна, особлива, категорія велосипедів – так звані «ашан-байки». Це дешеві велосипеди, які з першого погляду новачка можуть здатись ефектними, але при цьому виявитись зовсім неефективним. В 98 з 100 випадків, покупка цього велосипеда віщує витрачені гроші, час та інші проблеми. Єдина приваблива сторона цих велосипедів – це дешева ціна, і потрібно розуміти, що вона зумовлена економією «на всьому» в процесі виробництва цих велосипедів. До речі, веломайстерні часто відмовляються ремонтувати «ашан-байки». - Ми рекомендуємо завжди звертати увагу на бренд велосипеду перед його придбанням. Існує хибна думка, що купувати велосипед відомої марки – це переплачувати гроші «за бренд». Однак, між брендами існує дуже сильна конкуренція. Кожна відома марка намагається зробити максимально якісний товар за конкурентною ціною. Такі велосипеди виготовляються з якісних матеріалів, грамотно проектуються та обов’язково проходять тест-драйв. Все це включено в ціну готового продукту. Тому, у випадках з велосипедами, «переплатити з а бренд» - означає купити якісний, гарантійний товар за об’єктивною ціною.
- Уникайте типових помилок початківців:
Не купуйтесь на гарну обгортку. Якщо Ви бачите велосипед, обладнаний усілякими чудернацькими аксесуарами на кшталт заднього амортизатору, ріжок, сигналів, фар, крил, фляг і т.д. – це зовсім не означає , що це хороший велосипед а-ля «повний фарш». Скоріше навпаки Ви бачите перед собою вже згаданий «ашан-байк».
Не оцінюйте велосипед лише по перемикачу передач. Дуже поширеним явищем є оцінювання всього велосипеду лише за заднім перемикачем передач. Наприклад, якщо на велосипеді стоїть задній перемикач SHIMANO XT, це не означає, що все обладнання на цьому велосипеді цієї ж лінійки.
Оцінювати велосипед потрібно комплексно. А оцінювання за однією деталлю таке ж безглузде як оцінювання книги за обкладинкою.
Якщо не SHIMANO – не означає гірше. Багато людей оцінюють велосипед як «хороший», якщо на ньому стоїть обладнання від SHIMANO. SHIMANO – бренд відомий та хороший, однак існують й інші бренди, які спеціалізуються на конкретних деталях, та, відповідно, користуються більшим авторитетом серед велосипедистів.
Розмір колеса. Останні декілька років популярною тенденцією стали колеса розміром 27,5” та 29”. Багато виробників відмовились виготовляти велосипеди з колесами за старим стандартом в 26 дюймів. Однак є виробники які й досі виготовляють велосипеди на 26-дюймових колесах. І це зовсім не означає, що ці велосипеди гірші. Просто вони дотримуються старих стандартів.
В будь-якому випадку, Ви можете зателефонувати нашим експертам та вони порадять Вам велосипед, який відповідатиме всім Вашим потребам та бажанням.
Вдалих покупок!